Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Wyjazd studyjny do Muzeum Auschwitz - Birkenau

15 listopada uczniowie dwóch klas maturalnych Publicznego Technikum nr 2 w Opolu uczestniczyli w jednodniowym wyjeździe studyjnym do Oświęcimskiego Muzeum. Tego typu wyjazd zawsze jest niezwykle cennym doświadczeniem. Stanowi swego rodzaju zamknięcie cyklu lekcji o Borowskim, autorze wspomnień człowieka zlagrowanego. Młodzi ludzie bardzo chętnie uczestniczą w programie sześciogodzinnego zwiedzania dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Chętnie podążają 'Śladami Borowskiego" , odnajdują miejsca, w których przebywał; drogi, którymi chodził; perspektywy, z których obserwował świat; przedmioty, których prawdopodobnie dotykał, a potem z behawioralną precyzją opisał w tomie opowiadań "Pożegnanie z Marią". Trudno o lepsze miejsce na wyjątkową lekcję literatury i historii.