Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

DZIEŃ SKARBOWO-CELNY na WSB w Opolu

W dniu 22.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w prelekcjach dotyczących zwalczania przestępczości w Internecie, przestępstw celno-skarbowych, a także roli psów służbowych w działaniach Krajowej Administracji Skarbowej. W ramach wykładów uczniowie zapoznali się min. ze sposobami zabezpieczania banknotów oraz z zagrożeniami zawiązanymi z obrotem wirtualnymi walutami. Nie codzienną atrakcję stanowił pokaz pracy psa, podczas wykrywania przemycanych towarów. Młodzież mogła dowiedzieć się również, jakie należy spełnić wymagania aby móc w przyszłości pracować w sektorze celno – skarbowym. Nasi uczniowie mieli także możliwość wykazania się wiedzą z zakresu omawianych tematów, najaktywniejsi otrzymali symboliczne, czekoladowe „sztabki złota" .