Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Projekt “Aktywizacja uczniów poprzez mobilności edukacyjne”

W terminie 16.05.2022-25.05.2022 dwie 15 osobowe grupy uczniów naszej szkoły realizowały projekt “Aktywizacja uczniów poprzez mobilności edukacyjne” z programu Erasmus plus w sektorze Edukacja szkolna, Nr projektu: 2021-2-PL01-KA122-SCH-000042057.
Każda z grup realizowała swój temat mobilności związany z kierunkiem kształcenia .

Uczestnikami w grupie pierwszej byli uczniowie technikum technologii żywności 2, 3 i 4 klasy, którzy realizowali temat „ Poznawanie europejskich technologii produkcji żywności wykorzystujących metody biotechnologii tradycyjnej”. Uczestnikami grupy drugiej byli uczniowie 2 i 3 klasy technikum w zawodzie technik organizacji turystyki z turystyką aktywną, którzy realizowali temat „Wykorzystanie europejskich walorów przyrodniczych w turystyce aktywnej”.

Podczas wyjazdu uczniowie brali udział w zajęciach w Prywatnej Szkole Platon oraz w wycieczkach przedmiotowych i krajoznawczych. W ramach zajęć w szkole Platon uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w lekcjach języka angielskiego, zajęciach rozwijających kompetencje kluczowe oraz w zajęciach ruchowych, w tym nauki podstaw karate. W ramach wycieczek krajoznawczych odwiedzili między innymi Meteory, wyspę Skiatos, urokliwe miasteczko  Pantelejmonas. W ramach wycieczek przedmiotowych uczniowie odwiedzili winiarnię, oliwiarnię i feciarnię. Uczniowie brali również udział w wycieczkach pieszych po malowniczych okolicach miejscowości Platamonas, gdzie grupa była zakwaterowana.

Wyjazd był bardzo udany mimo długiej drogi autokarem do i z Grecji.

Fotorelację z udziału w projekcie każdej z grup można zobaczyć na instagramie :

https://instagram.com/kotlety_in_grecce?igshid=YmMyMTA2M2Y=

https://www.instagram.com/p/Cd5kfBhD_vV/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

CWAG Włącz duży kontrast