Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

„Zaburzenia w odżywianiu”

W dniu 22 kwietnia gościliśmy w naszej szkole panią dr hab. inż. Dominikę Matuszek, profesora uczelni Politechniki Opolskiej, która w prosty sposób wyjaśniała uczniom klas 2 i 3 technikum żywienia i usług gastronomicznych nie tak proste do zauważenia objawy, przyczyny i przebieg takich chorób jak anoreksja i bulimia.
Wskazała na co należy zwrócić uwagę w naszym codziennym życiu, relacjach z drugim człowiekiem, otoczeniu, aby nie dopuścić do jadłowstrętu czy żarłoczności psychicznej. Niektórzy z nas uświadomili sobie, że problemy takie, nie dotyczą tylko i wyłącznie płci żeńskiej i nie tylko osób w wieku „naście- lat”. Mieliśmy również okazję zapytać panią doktor o wiele nurtujących nas spraw w tym temacie i posłuchać prawdziwych historii osób zmagających się z tymi chorobami.
Całość była dopełniona ciekawą prezentacją i filmem, na którym oglądaliśmy fragment prawdziwej terapii leczenia anoreksji. Na pewno spotkamy się jeszcze nie raz na podobnych wykładach.
Spotkanie uczniom zorganizowały panie: E. Filipowicz, J. Pater

 

CWAG Włącz duży kontrast