Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Kurs barmański oraz kurs tradycyjnej kuchni czeskiej w Jeseniku

 

Uczniowie naszej szkoły biorący udział w projekcie „Wspólnymi siłami na czesko- polski rynek pracy” z programu Interreg V-A uczestniczyli w kursach zorganizowanych przez partnera projektu, którym jest HotelovaškolaVincenzePriessnitze z Jesenika. Na kursy do wyjechały dwie 10-osobowe grupy w dwóch terminach 21.10 – 25.10.2019 oraz 25.11-29.11.2019. Zajęcia odbywały się wspólnie z uczniami ze szkoły czeskiej. Podstawy technik barmańskich obejmowały zapoznanie się z podstawowym wyposażeniem baru, naukę posługiwania się różnego rodzaju shakerami ,miksologię czyli sztukę łączenia ze sobą różnych składników , wyboru szkła do określonego drinka oraz sposób dekoracji i podania przyrządzonego napoju. Na kursie tradycyjnej kuchni czeskiejzapoznali się ze sposobem przygotowania knedlików, svíčkovej, oraz rolad z kurczaka a na deser ciasta ptysiowego z kremem i mini pączków z bitą śmietaną.

https://www.facebook.com/Projekt-Cz-Pl-214863362583054/

OFERTA EDUKACYJNA DLA MŁODZIEŻY

CWAG Włącz duży kontrast