Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. Więcej informacji o Cookies. Czytaj więcej...

Warsztaty edukacyjne PO

Kontynuując wzajemną współpracę z Politechniką Opolską uczniowie klasy pierwszej technikum żywienia i usług gastronomicznych 8.01.2015r uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pn. „Kuchnia od kuchni, czyli jak zdrowo żyć i gotować” zorganizowanych przez pracowników naukowych Katedry Inżynierii Biosystemów na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki.

W ramach tego spotkania uczniowie klasy 1 btg wraz z opiekunem Elżbietą Filipowicz wysłuchali wykładu nt. „Jesteśmy tym, co jemy” połączonego z ćwiczeniami, podczas których mieliśmy dobrać - znane nam na co dzień produkty spożywcze m.in. do grup: bogate w białka zwierzęce, bogate w białka roślinne, zawierające kwasy tłuszczowe nienasycone oraz te, które zawierają kwasy tłuszczowe nasycone. Następnie mogliśmy wysłuchać bardzo ciekawego wykładu nt „Sztucznej inteligencji” .

Po zapoznaniu się z wiedzą teoretyczną przyszła kolej na część praktyczną. Zaczęliśmy od analizy świeżości ryb, a w szczególności zbadaliśmy zawartość tłuszczu specjalnym urządzeniem , które dowiodło, że w różnej części ryby jest go inna ilość. A na sam koniec spotkania –to na co nie mogliśmy się doczekać już od początku – pieczenie mini pizzerinek z zastosowaniem profesjonalnego pieca do pizzy. Jak nam poszło? Na zdjęciach widać wszystko….

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie tak znakomitych warsztatów, z których wynieśliśmy nie tylko przydatną w dalszym kształceniu wiedzę, ale także dużo zabawy, uśmiechu i najedzone brzuchy!

CWAG Włącz duży kontrast